Функціонал і можливості системи автоматизації будинку на прикладі реалізованих об'єктів

veremchuk
Веремчук Олександр

Інженер-програміст систем автоматизації та роботизації

Управління світлом

Управління світлом передбачає підключення усіх світлових приладів через імпульсні реле і контролери. У разі потреби димування (плавне регулювання), замість імпульсних реле використовуються димери. Це надає можливість управляти світлом з телефону/планшета, а також реалізовувати різноманітні сценарії, такі як вимкнення усього світла в кімнаті, вимкнення світла в всьому будинку, увімкнення певних груп натисканням одного вимикача і так далі.

light
climate

Управління кліматом

Передбачає управління усім кліматичним обладнанням (фанкойли, конвектори, тепла підлога, радіатори, вентиляція, охолоджувачі і так далі). Температура задається з телефону/планшета і підтримується в кімнаті. Метод фіксації параметрів залежить від обладнання. Також застосовуються сценарії, наприклад зниження температури в будинку у разі тривалої відсутності.

Усе кліматичне обладнання об'єднується в одну систему і працює синхронізовано, за заданою логікою. Наприклад, якщо в кімнаті комфортна температура досягається однією тільки теплою підлогою, конвектори і фанкойли не вмикаються, а в радіаторах температура буде знижена.

Управління жалюзі / шторами / занавісками / вікнами

Управління жалюзі / шторами / занавісками / вікнами здійснюється як з телефону, так і з фізичних кнопок. Можливе управління за сценарієм, наприклад закриття усіх занавісок увечері або при виході з будинку. Також управління може бути автоматизоване за допомогою датчиків. Наприклад, опустити жалюзі в басейні при потраплянні на них сонячного світла.

curtains
security1 security2

Інтеграція з системою охорони

Постановка і зняття будинку (або окремих груп) з охорони. Сповіщення при спрацьовуванні датчиків, інтеграція з іншими системами.

Приклад: увімкнення вуличного освітлення при спрацьовуванні датчика руху на вулиці.

Відео-спостереження

Система відео-спостереження відноситься до системи охорони, але розумний будинок передбачає її інтеграцію. Виведення зображення на телефон/планшет. Усе відео постійно записується на реєстратор для можливості його перегляду в майбутньому.

Домофон / ворота / вхід

Перегляд відео з домофону, відкриття входу, відкриття/закриття воріт з телефону/планшета.

video1 video2
multimedia

Мультимедійна система

Управління мультимедіа залежить від типу обладнання. Зазвичай це – управління домашнім кінотеатром і акустичними системами в будинку (вбудовані колонки в басейні, хамамах, кухні, на терасі тощо)

Управління світлом на території

Той самий функціонал, що й управління світлом в будинку, але тільки групами вуличного освітлення.

Сценарії

Сценарії дозволяють зменшити кількість рутинної роботи і виконувати багатофункціональні дії одним натисканням (на телефоні/планшеті або фізична кнопка).

scenarios
    Приклад №1. Після виходу з будинку натисканням однієї кнопки здійснюються такі дії:
  • вимкнення світла,
  • закриття штор,
  • вимкнення музики,
  • постановка будинку на охорону.
    Приклад №2. Після пробудження уранці натисканням однієї кнопки здійснюються такі дії:
  • відкриття штор,
  • увімкнення улюбленої радіостанції в необхідних приміщеннях,
  • здійснення провітрювання необхідних приміщень тощо.

Можливість написання і редагування сценаріїв передбачається і до заселення в будинок, і потім, коли стає зрозуміло, які дії виконуються найчастіше, і що саме необхідно автоматизувати.

Система диспетчеризації і моніторингу інженерних систем

ganenko

Ганенко Олександр

Інженер з автоматизации (КІПіА, АСУ)

Система диспетчеризації є комплексом програмних і апаратних засобів, який дозволяє здійснювати віддалене управління інженерними системами одного або декількох об'єктів. Автоматизована система диспетчерського управління (АСДУ) необхідна для контролю інженерного обладнання, рознесеного територіально, а також розташованого у важкодоступних місцях. Як правило, диспетчеризація включається в систему управління багатофункціональними об'єктами зі складною інженерною інфраструктурою, такими як офісні будівлі, торговельно-розважальні центри, а також виробничі комплекси та інші промислові підприємства.

    Система диспетчеризації може включати такі підсистеми:
  • електропостачання, газопостачання;
  • тепло- і водопостачання, облік енергоресурсів;
  • охоронно-пожежна сигналізація, системи пожежогасіння і димовидалення;
  • вентиляція і кондиціонування;
  • відео-спостереження, контроль і управління доступом;
  • ліфтове господарство та інші.

Суть проектування систем диспетчеризації полягає у вирішенні задачі візуалізації інформації про функціонування інженерних систем і наданні операторові можливості прямого управління обладнанням з диспетчерського пункту. Дані про стан інженерного обладнання надходять від контролерів локальної автоматики і передаються на сервер. Оброблені технологічні дані з необхідною аналітичною інформацією надходять на сервер диспетчеризації і виводяться на екранах комп'ютерів на робочих місцях операторів у наочному динамічному графічному вигляді.

System for dispatching and monitoring of engineering systems

Переваги системи моніторингу інженерних систем споруд

Дані, отримані і оброблені системою диспетчеризації, формуються в повідомлення різного виду, які архівуються в довготривалі сховища. На підставі цієї інформації, доступної в будь-який час, формуються звіти.

    Система диспетчеризації надає ключові переваги при управлінні об'єктом:
  • постійний централізований контроль роботи інженерних систем;
  • оперативне реагування в аварійних ситуаціях;
  • зменшення впливу людського чинника;
  • оптимізація документообігу, системи звітності.
  • Разом із звичними системами компанія пропонує системи диспетчеризації з тривимірною візуалізацією на основі рішення нового покоління GENESIS64.

Це якісно новий рівень можливостей диспетчерського моніторингу, який дозволяє операторові бачити реалістичне зображення об'єкта з усіма параметрами, прив'язаними до конкретних вузлів. Диспетчер може змінювати в інтерактивному режимі деталізацію візуалізованих об'єктів, видаляючи елементи будівель, установок і переглядаючи їх зсередини. Тривимірна візуалізація дозволяє здійснювати віртуальну навігацію по зображених об'єктах, пропонує засоби анімації і динаміки об'ємних зображень та інші переваги 3D-технологій.

Ще одним предметом гордості співробітників компанії є вміння проектувати і впроваджувати великомасштабні територіально-розподілені системи диспетчеризації, які забезпечують не лише збір даних від віддалених об'єктів, але й розподілені обчислення, багаторівневу архівацію і резервування.

Advantages of the monitoring system of engineering systems of structures